Porady

Rezygnacja z polisy OC w 3 minuty? Jak to zrobić?

Rezygnacja z polisy OC w 3 minuty? Jak to zrobić?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wypowiedzenie umowy OC jest jak najbardziej możliwe, trzeba jednak mieć na uwadze, że nie w każdym momencie można to zrobić. Nie wystarczy podpisanie nowego kontraktu, wcześniej trzeba zakończyć ten obowiązujący aktualnie. W dzisiejszych czasach rezygnacja z OC jest bardzo prosta, można jej dokonać w 3 minuty i to bez wychodzenia z domu. 

Kiedy można wypowiedzieć umowę OC?

Czasami przez roztargnienie kierowcy bądź jego niedopatrzenie zdarza się, że po wykupieniu nowego ubezpieczenia, orientuje się, iż jego poprzednia polisa jest jeszcze aktywna, przedłużyła się automatycznie na kolejny rok. Aby nie obciążać się podwójnymi opłatami, należy jak najszybciej dokonać rezygnacji z jednej z usług.

Jeśli natomiast ubezpieczony zdecydował się na podpisanie umowy na odległość poprzez internet lub telefonicznie, wówczas ma prawo do wypowiedzenia kontraktu bez podawania przyczyny w ciągu 30 dni. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, niezbędne jest złożenie stosownego wypowiedzenia, którego wzór można pobrać ze strony wypowiadamoc.pl.

Co powinno zawierać wypowiedzenie? 

Wniosek o wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC powinien zawierać najważniejsze informacje dotyczące danej polisy OC i jej posiadacza. W rezygnacji OC musi znaleźć się:

  • data i miejsce sporządzenia umowy,
  • dane osobowe i adresowe posiadacza polisy OC,
  • numer rejestracyjny i marka ubezpieczonego pojazdu,
  • nazwa i adres firmy ubezpieczeniowej,
  • numer polisy OC,
  • wzmianka o podstawie prawnej.

Każdy wniosek powinien zostać własnoręcznie podpisany przez osobę wypowiadającą umowę OC. Jeśli dany samochód ma więcej niż jednego właściciela, każdy ze współwłaścicieli musi również złożyć odręczny podpis.  

Rezygnacja z polisy OC przez internet w 3 minuty? 

W dzisiejszych czasach wiele spraw, również urzędowych można załatwić przez internet – bez wychodzenia z domu. Jeśli obawiasz się, że możesz nie zdążyć wybrać się do placówki ubezpieczyciela, aby odstąpić od umowy, zrób to online. Dzięki temu na pewno nie przydarzy Ci się sytuacja, w której polisa zostanie automatycznie przedłużona, kiedy zdecydujesz się na ofertę w innym towarzystwie. 

Jak zrezygnować z ubezpieczenia OC online?

Rezygnacja z polisy OC w 3 minuty? To możliwe! Wystarczy pobrać wzór wypowiedzenia ze strony wypowiadamoc.pl. Wypełniony i podpisany formularz możesz przesłać do placówki ubezpieczyciela za pomocą maila. Co więcej, na stronie można znaleźć odpowiednią umowę rezygnacyjną dla różnych ubezpieczycieli, takich jak HDI, Warta, AVIVA, Link4, PZU i wielu innych. Jeśli chcesz, możesz także osobiście doręczyć wypowiedzenie do placówki lub skorzystać z tradycyjnej wysyłki pocztą albo kurierem. 

Nie zapomnij o zawarciu nowej polisy OC!

Dzięki stronie wypowiadamoc.pl rezygnacja z umowy OC jest prosta i szybka. Nie zapomnij jednak o wykupieniu nowej polisy. Poruszanie się pojazdem bez ważnego ubezpieczenia OC grozi wysoką grzywną. Przekraczając 14 dni jazdy bez OC, możesz zapłacić około 6000 zł kary. Wybierz nowego, ubezpieczyciela, którego oferta będzie dla Ciebie korzystna i ciesz się bezpieczną jazdą.

Zdj. główne: Vlad Deep/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*