Dla kierowcy

Niezwykłe akcesoria dla kierowców z Aliexpress!

Niezwykłe akcesoria dla kierowców z Aliexpress!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu z nas wprost uwielbia gadżety i akcesoria, które możemy wykorzystać w naszym samochodzie. Ciekawym pomysłem jest poszukanie ich na chińskiej stronie Aliexpress.

Wszelkie gadżety w naszym aucie potrafią sprawić, że czujemy się w nim bardziej jak u siebie. Dzięki nim staje się unikalne, w pełni nasze, a ponadto zwiększa się komfort podróży, a wnętrze samochodu po prostu dobrze wygląda. Nie każdy jest jednak gotowy wydawać krocie na takie akcesoria, więc tutaj na pomoc może przyjść Aliexpress, gdzie można znaleźć tysiące gadżetów w naprawdę przystępnych cenach.

Zacznijmy od praktyczności

Roboczo możemy dokonać podziału akcesoriów znajdujących się na Aliexpress na te bardziej oraz mniej praktyczne. Zaczniemy od tych pierwszych: tu najczęściej pojawiają się maty antypoślizgowe.

Można znaleźć je z logiem praktycznie każdej marki i są przeznaczone na różne miejsca w aucie. Zazwyczaj mają one pasować do uchwytów na kubki, dzięki czemu umiejscowione tam napoje nie powinny się poruszać, co znacznie zmniejsza ryzyko wylania czegoś na tapicerkę czy inne wrażliwe elementy wnętrza. Są również takie, których przeznaczeniem jest deska rozdzielcza, dzięki czemu można położyć tam przedmioty, które mogą być nagle potrzebne i nie ma czasu na ich szukanie.

Podczas jazdy autem, szczególnie przy dłuższych trasach, zawsze powstaje sporo nieczystości. Opakowania po jedzeniu, chusteczki itp. mogą sprawić, że całe auto będzie niesamowicie zabrudzone. Tutaj można zastanowić się nad zakupem montowanego w drzwiach małego śmietnika, który pozwoli na wyrzucenie takowych rzeczy w czasie jazdy. 

Dzięki temu cały proces sprzątania znacznie się ułatwi – jako że wszystkie śmieci będą w jednym miejscu. Do tego można zamówić kosz z logiem marki swojego samochodu, co pozwoli na jeszcze większą personalizację.

Pora na rzecz przydatną szczególnie dla rodziców. Nie każde dziecko grzecznie siedzi w swoim foteliku z tyłu – maluchom zdarza się kopać przedni fotel. Na pomoc przychodzą nakładki na tapicerkę, które zbiorą całe zabrudzenia i pozostawią oryginalne fotele w dobrym stanie. 

Inny typ nakładki jest równie ciekawy, gdyż są dostępne takie z wbudowanymi kieszeniami i przegrodami, co pozwala na zorganizowanie przestrzeni i trzymanie tam najważniejszych rzeczy podczas podróży. 

Telefon w tym momencie to urządzenie o ogromnej ilości funkcji. Jest on niesamowicie przydatny także dla kierowców dzięki aplikacjom z nawigacją czy też muzyką, która dla wielu jest nieodłączną częścią podróży. Jednak na połączenie smartfona z samochodem pozwalają głównie nowe auta wyposażone w Android Auto bądź Apple CarPlay. W tej sytuacji, by mieć cały czas nawigację na widoku, warto zaopatrzyć się w uchwyt na telefon, rodzajów którego na Aliexpress jest mnóstwo. Mamy montowane w kratkach wentylacji, przyssane do szyby bądź magnetyczne. Dzięki nim nigdy nie zgubicie drogi!

Praktyka to nie wszystko!

Pora na gadżety mniej potrzebne, lecz wciąż miłe dla oka. Na pierwszy ogień idą specjalne LEDy, które można zamontować w drzwiach, dzięki czemu na postoju będą wyświetlały napis lub na przykład logo marki naszego samochodu na ziemi. Nie kosztują one wiele, a mogą stanowić estetyczny dodatek. 

Ciekawą propozycję stanowią także nakładki na progi w drzwiach. Mają one na sobie logo wraz z nazwą marki lub napisy/cytaty, które nie tylko sprawią, że auto będzie wyglądać bardziej sportowo, lecz także zachowają powierzchnię, na której się znajdują, w lepszym stanie.

Zdj. główne: Bram Van Oost/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*