Aktualności

Nissan EV36Zero – przedstawia hub samochodów elektrycznych o wartości miliarda funtów!

Nissan EV36Zero – przedstawia hub samochodów elektrycznych o wartości miliarda funtów!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

To nic innego jak pierwszy na świecie ekosystem produkcji samochodów elektrycznych. Poważna inwestycja japońskiego producenta robi wyjątkowe wrażenie. Ma ona przyspieszyć działania na rzecz uzyskania neutralności węglowej oraz stworzyć nowe, kompleksowe rozwiązanie w zakresie zeroemisyjnej motoryzacji.

Nowatorski na skalę światową projekt powstanie dzięki wstępnej ogromnej inwestycji w wysokości miliarda funtów pochodzących bezpośrednio z budżetu Nissana i jego partnerów na Wyspach – Envision AESC, globalnego gracza w dziedzinie wiodącej na świecie technologii akumulatorów, oraz Radę Miasta Sunderland. Projekt EV36Zero obejmie trzy inicjatywy – produkcję samochodów elektrycznych, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz produkcję akumulatorów.

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, wskazał uwagę na to, jak ważna jest to inwestycja dla Zjednoczonego Królestwo oraz zaufania dla wykwalifikowanych pracowników w regionie North East.

Według szacunków, hub stworzy 6 200 miejsc pracy w koncernie Nissana i spółkach jego brytyjskich dostawców. W tym ponad 900 nowych stanowisk i 750 nowych miejsc pracy w zakładzie Envision AESC produkującym inteligentne, niskoemisyjne akumulatory.

(Fot. materiały prasowe Nissan)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*