Montaże

Jak ukryć skrzynię basową, by nie rzucała się w oczy?

Jak ukryć skrzynię basową, by nie rzucała się w oczy?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Poprawienie brzmienia muzyki w samochodzie to marzenie niejednego kierowcy. W wielu samochodach, nawet tych nowoczesnych, jakość głośników, a co za tym idzie dźwięków, które się z nich wydostają, pozostawia wiele do życzenia. Warto jednak wiedzieć, że są sposoby na to, by poprawić to brzmienie i sprawić, że słuchanie muzyki w samochodzie stanie się czystą przyjemnością. 

Takim sposobem jest zamontowanie skrzyni basowej. Chcesz wiedzieć, czym jest, gdzie najlepiej ją zamontować, a także, w jaki sposób ja ukryć, by nie była widoczna? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się więcej na ten temat. 

Czym jest skrzynia basowa?

Zanim zdecydujesz się na zamontowanie skrzyni basowej i przejdziesz do jej montowania, warto byś nieco poszerzył swoją wiedzę na ten temat. Po pierwsze skrzynia basowa jest otworem, który zaliczany jest do typu Bass-reflex. Nie jest to skrzynia zamknięta. Wyróżnia się budową, która jest wentylowana. To więc oznacza, że znajduje się w niej wiele otworów, które zaprojektowane zostały przez specjalistów. Warto wiedzieć, że to właśnie dzięki temu możliwe jest wykorzystanie energii, która zostaje wypracowana przez tylną membranę. To sprawia, że praca głośnika jest mocniejsza i słychać wyraźnie bas w muzyce.

Gdzie można zamontować skrzynię basową?

Wiele osób decydujących się na zamontowanie skrzyni basowej zastanawia się, gdzie najlepiej ją umieścić. Jeśli samochód jest naprawdę duży, to można zdecydować się na jej umieszczenie na wysokości tylnej kanapy. Jednak jest to dość ryzykowne, ponieważ nie może ona zasłaniać tylnej szyby. Dużo lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie tego urządzenia w bagażniku. Jednak to wyjście sprawdzi się jedynie w bagażnikach o dużej pojemności. Przy montażu należy pamiętać o prawidłowym połączeniu kabli, a także zapewnieniu im stabilności. Najlepiej ułożyć je w jednym bezpiecznym miejscu, by w czasie szybkiej jazdy lub w momentach, kiedy samochód porusza się po nierównej nawierzchni, nie doszło do ich przerwania.

Jak ukryć skrzynię basową – najlepsze sposoby

Klasyczne skrzynie basowe wstawione do bagażnika lub umieszczone wewnątrz kabiny samochodu nie wyglądają estetycznie. Warto więc zadbać o to, by jak najmniej rzucały się w oczy lub przyciągały uwagę, ale w ten pozytywny sposób. Można to zrobić, decydując się na ich obszycie. Wystarczy wybrać tapicerkę w kolorze samochodu, wykładziny w bagażniku lub fotelów w aucie. Dzięki temu element ten stanie się spójny i doda niepowtarzalnego uroku samochodowi.

Jest to jeden z najlepszych i najłatwiejszych sposobów na ukrycie skrzyni basowej w samochodzie.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*