Dla kierowcyGadżety i akcesoria

Jakie oznaczenia powinny znaleźć się na parkingu?

Jakie oznaczenia powinny znaleźć się na parkingu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Masz własny lokal, przy którym znajduje się parking? A może po prostu prowadzisz miejski parking lub masz plan przerobić swoją działkę na taki, bo widzisz, że mógłbyś na tym zarobić? Sprawdź, jakie oznaczenia przydadzą Ci się na Twoim terenie i pomogą w organizacji ruchu w strefie.

Zapewnij parkującym maksimum bezpieczeństwa

Prowadząc parking z pewnością nie chcesz, by doszło na nim do jakiegokolwiek wypadku czy też uszkodzenia samochodów. Oczywiście, nie możesz odpowiadać za umiejętności kierowców, których wpuszczasz na swój teren, ale w Twoim interesie jest jak najlepiej zabezpieczyć się przed zagrożeniami, których da się uniknąć. W tym celu dobrze będzie zaopatrzyć się w takie udogodnienia jak: blokada parkingowa, pachołki drogowe, lustra drogowe, a także lampy drogowe. W jaki sposób mogą Ci one pomóc? Blokady parkingowe zapewnią Ci swobodne operowanie dostępną przestrzenią. Możesz dzięki nim wyznaczyć miejsca niedostępne do parkowania, na przykład w pobliżu budynków lub innych przeszkód.

Pachołki pomogą Ci wyznaczyć ścieżkę przejazdu samochodów, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko potencjalnych kolizji z autami już zaparkowanymi i ułatwisz poruszanie się po parkingu wszystkim kierowcom. Lustra drogowe przydadzą się szczególnie, jeśli w pobliżu wyjazdu z parkingu lub na Twoim terenie znajdują się skręty z ograniczoną widocznością. Ustawienie przy nich luster pomoże kierowcom w zachowaniu ostrożności. Z kolei lampy drogowe umożliwią klientom korzystanie z Twojego parkingu także w nocy lub przy trudnych warunkach atmosferycznych. Wszystkie potrzebne sprzęty możesz znaleźć na przykład na stronie: sklep.szymkowiak.pl.

Oznacz niebezpieczne miejsca

Ważną kwestią, zwiększającą bezpieczeństwo kierowców i samochodów, będzie z pewnością ogrodzenia parkingu. Pomoże Ci to w dokładnym wydzieleniu miejsc parkingowych, a także pozwoli uniknąć części potencjalnych zagrożeń, na przykład pochodzących od przechodniów skracających sobie drogę przez Twój parking. Z drugiej strony ważne jest również oznaczenie niebezpiecznych miejsc, na przykład załomów muru czy rogów budynków. W takich miejscach możesz wykorzystać profile zabezpieczające i ochronne.

Bezpieczeństwo mogą również zwiększyć najazdy krawężnikowe i ograniczniki skrajni, które zabezpieczą Twoich klientów na przykład przez wjechanie na drogę, chodnik lub teren ze spadkiem. Postaraj się, by oznaczenia, których używasz, były czytelne i nie wprowadzały kierowców w błąd, a w razie potrzeby zaoferuj swoją pomoc. W ten sposób na pewno będziesz czerpał korzyści z prowadzenia parkingu i zmniejszysz ryzyko stresu związanego z wypadkami spowodowanymi zaniedbaniem kwestii bezpieczeństwa.

Fot.: Michael Fousert/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*