Car audioWygląd

Niezwykłe elementy tuningowe – gdzie je kupować?

Niezwykłe elementy tuningowe – gdzie je kupować?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nadanie swojemu autu unikalnego wyglądu jest często marzeniem niejednego kierowcy. Warto jednak poznać samą definicję tuningu, jego rodzaje oraz – co najważniejsze – sposoby na zdobycie odpowiednich części. 

Czym jest tuning?

Tuning jest słowem zapożyczonym z języka angielskiego. Oznacza po prostu przerabianie samochodów zazwyczaj produkowanych seryjnie. Fani tuningu, zwłaszcza w Polsce, szukają różnych opcji, aby nadać swojemu autu jak najbardziej wyrazisty charakter. Co ciekawe sam tuning nie istnieje jedynie w formie wizualnej, lecz również w kwestii czysto mechanicznej. Możliwe jest dostosowanie osiągów pojazdu w taki sposób, aby oddawał charakter, najbardziej odpowiadający kierowcy. Na ten właśnie fakt najczęściej zwracają uwagę same firmy tuningowe. 

Na bazie tych różnic można zaznaczyć dwa rodzaje tuningu: optyczny oraz właśnie, mechaniczny. Ten pierwszy skupia się wokół modyfikacji zmieniających wygląd pojazdu. Elementy dodawane w ramach tego rodzaju tuningu mają na celu zwiększyć sam komfort korzystania z samochodu, zwiększenia użyteczności niektórych mechanizmów, oraz systemów, jak i wprowadzenie nowych, ciekawych rozwiązań. W przypadku tuningu mechanicznego, jak było powiedziane, są to wszystkie modyfikacje zwiększające osiągi pojazdu. Mają one na celu polepszyć jakość prowadzenia samochodu, jak i wprowadzić nowe rozwiązania. 

Tuning – potrzebne informacje

Warto zwrócić uwagę również na samo bezpieczeństwo tuningu. Optyczny wariant jest o wiele lepszy, ponieważ nie ingeruje w poszczególne podzespoły pojazdu. Mechaniczny nie zawsze może się udać, a co gorsza istnieje ryzyko uszkodzenia danego komponentu. Kolejną sprawą jest dostępny budżet. Drugi rodzaj tuningu, oferuje więcej możliwości co do komfortu jazdy, jednak nie wolno na nim oszczędzać. 

W internecie można zdobyć wiele różnych ofert tuningowych, związanych z wariantem mechanicznym. Najczęściej jednak oscylują one wokół samego silnika pojazdu. Zwykle niedoświadczeni kierowcy dążą do jak największego podkręcenia mocy silnika, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Doświadczeni kierowcy zwykle dążą do dwóch głównych zmian. Są to kolejno te odpowiadające za zmniejszenie wagi pojazdu, oraz na przeprowadzeniu modyfikacji w obszarze samego zawieszenia. W tym celu można chociażby wymienić felgi na lżejsze, lub wstawić bezpieczniejsze fotele. Możliwości jest wiele, jedynym ograniczeniem są tak naprawdę odpowiednie fundusze oraz firma tuningowa. W kwestii tuningu ważny jest dobór odpowiednich produktów. Istotne jest, aby były one wysokiej jakości marki. Firmy najczęściej korzystają z ofert Bosch, LuK, czy Kayaba. Warto dokładnie zbadać temat odpowiednich firm, aby przypadkiem nie nabyć części wadliwej, a co za tym idzie niebezpiecznej.

Ważną kwestią jest również to, aby zlecać jeden i drugi tuning wspomnianym firmom. Nie zaleca się tworzenia modyfikacji na własną rękę. W tej kwestii chodzi o unikalny charakter pojazdu, i nie można sobie pozwolić tu na błędy. Istnieje również ryzyko uszkodzenia samochodu, co w konsekwencji może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. 

Jak sfinansować tuning?

W celu zdobycia odpowiednich funduszy warto nabyć chociażby pożyczkę. Na tej stronie sprawdzisz, gdzie otrzymasz pożyczkę w 15 minut. Dobrym krokiem, może być również skorzystanie z odpowiedniego rankingu pożyczek, który pozwala na dobranie odpowiednich ofert. Na stronie dostępne są również inne sposoby nabycia potrzebnej gotówki, takie jak chociażby kredyt – https://sowafinansowa.pl/.

Zdjęcie główne: Alexandru Ivanov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*